Hijyene önem veren herkes tuvaletlerini ne kadar sık temizlenirse temizlesin, tuvaletlerin başka kapalı mekanlara kıyasla çok daha kirli ve daha fazla mikrop taşıdıkları bir gerçektir. Özellikle ofis ve işyeri ortamlarındaki toplu kullanıma açık olan tuvaletler endüstriyel güçteki temizleyicilere rağmen hiçbir zaman tam anlamıyla temiz olamazlar. Bu nedenle de tuvalet kapak örtüleri icat edilmiştir.


Klozet kapak örtüleri ince kağıttan ya da naylondan yapılmış, klozetin kapağını örten, böylece direkt olarak ten ile temasını engelleyen tek kullanımlık ürünlerdir.


Tek kullanımlık olan bu örtüler sayesinde insanlar umumi tuvaletlerin en kirli olan yerlerine hiçbir temasta bulunmazlar, bu şekilde mikropların yayılma hızı büyük oranda durdurulmuş olur. Misafirlerinin, müşterilerinin ya da çalışanlarının sağlıklarına önem veren şirketlerin hepsinde muhakkak klozet kapağı örtüsü bulunur.


Klozet Kapağı Örtüsü Hijyen için Çok Önemli

Salgın hastalıklar konusunda en koruyucu önlemlerden bir tanesi de insanlarla ve objelerle temastan olabildiğince kaçınmaktır. Özellikle de pek çok kişinin dokunduğu objeler kir ve mikrop konusunda son derece tehlikeli olabilirler. Araya konulacak, ne kadar ince olursa olsun bir örtü yüzeydeki bakterilerin ve mikropların geçişini büyük oranda engelleyecektir.


Klozet Kapak Örtüsü Nedir?

Klozet kapak örtüsü kısaca klozetin kapağına temasta bulunmamak için örtülen örtüdür. Bu örtüler kağıttan ya da naylondan yapılmış olabilir. Kağıttan yapılmış olanlar genelde tuvalet kabinindeki bir aparatın içinde bulunur. Bu aparatlar içinden klozet kapağı örtüleri çıkarılır ve her kullanımda manuel olarak takılır. Kullanımdan sonra ise suda eriyen yapıda olan klozet kapağı örtüleri sifon çekilmesiyle el değmeden klozetin içine gider.


Klozet Kapak Örtüsü Nasıl Takılır?

Klozet kapak örtüsü çeşidine göre farklı şekillerde takılabilir. Pelur kağıdından yapılmış olanlar duvarlara monte edilmiş aparatların içerisinde bulunurlar. Kullanıcıların yine ellerini kullanarak aldıkları bu örtüler manuel olarak klozet kapağının üzerine serilir. Yine de teması olabildiğince kesen bu örtüler daha az kişinin kullandığı küçük ofisler için idealdir.


Tuvaletlerde klozet kapağı örtülerinin hemen bitmemesi için çoklu paketlerde klozet kapağı örtüsü almak daha doğru olur.


Klozet Kapak Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Naylon klozet kapak örtüleri daha büyük mekanlar ve çok sayıda kişinin kullanacağı tuvaletler için daha uygundur. Bu klozet kapak örtüleri için klozetin üzerine monte edilecek bir aparata ihtiyaç duyulur. Naylon örtü klozet kapağının etrafını sarar. Kullanıcıların kolu hareket ettirerek değiştirecekleri klozet örtüsü teması büyük oranda azaltır.